27.01. – 06.02.2025 r.

Dzień I - 27.01.2025r. PRZELOT (poniedziałek)
WARSZAWA kaplica lotniska OKĘCIE 8.00 - Msza Święta,
wylot 9.35
Meksyk 19.00, spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień II - 28.01. 2025r. TAXCO (wtorek)
Przejazd do Taxco, wizyta w sklepie i warsztacie srebra z którego słynie miasto, gdzie zapoznamy się z technikami obróbki tego szlachetnego metalu. Spacer w centrum miasta
Taxco - kościół Santa Prisca, wybudowany przez ojca dla syna, typowy styl baroku meksykańskiego, przebogate kipiące złotą dekoracją kaplice i Ołtarz Główny.
Następnie Plac Główny - typowy centralny plac małego meksykańskiego miasteczka.

Dzień III - 29.01. 2025r. TAXCO, ACAPULCO (środa)
Przed południem przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu All Inclusive.
Nocleg.

Dzień IV - 30.01. 2025r. ACAPULCO (czwartek)
Śniadanie. Wypoczynek All Inclusive. Nocleg.
Dla chętnych dzień na Lagunie Coyuca, to tam kręcili w tropikalnych plenerach film Rambo - rejs po dziewiczej lagunie, napój Coco Loco i wypuścimy małe żółwiątka do morza- Cena 70 $

Dzień V - 31.01. 2025r. ACAPULCO (piątek)
Śniadanie. Wypoczynek All Inclusive. Nocleg.

Dzień VI - 01.02. 2025r. - ACAPULCO - VISTA HERMOSA - MIASTO MEKSYK (sobota)
Śniadanie. Dalszy wypoczynek na plażach Acapulco.
Następnie obiad w hacjendzie Cista Hermosa (miejsce pamięta czasy Cortesa). Była to jedna z pierwszych fabryk, która zajmowała się produkcją cukru z trzciny cukrowej. Dzisiaj jest hotelem.
Po obiedzie przejazd do Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień VII - 02.02. 2025r. - MIASTO MEKSYK (niedziela)
Śniadanie.
Wizyta na głównym placu miasta Zocalo - Katedra, Pałac Narodowy, ruiny Templo Mayor dawnej stolicy Azteków.
Przejazd na południe miasta do Xochimilco, gdzie są kanały wodne, które pamiętają czasy Azteków. Godzinny rejs połączony z kolacją na łodziach. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień VIII - 03.02.2025r. MIASTO MEKSYK, GUADALUPE (poniedziałek)
Śniadanie.
Przejazd na Plac Trzech Kultur, gdzie upadł ostatni bastion aztecki przed Hiszpanami.
Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe - zwiedzanie Starej Bazyliki, Nowej Bazyliki z wizerunkiem NMP z Guadalupe oraz parafii Antycznej Indian.
Przejazd do Teotihuacan - jednego z najstarszych i największych miast, które rozwijało się między I a VII w. n.e. Zwiedzanie, m.in. Piramida Słonica, Piramida Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli oraz słynna Droga Zmarłych.

Dzień IX - 04.02.2025r. - TONATZINTLA- CHOLULA - PUEBLA (wtorek)
Śniadanie.
Przejazd do Puebli. Po drodze postój w Cholula, tutaj Hiszpanie wybudowali kościół na jednej największych piramid w Ameryce.
Przejazd do Tonantzintla, malutkiego pueblo, gdzie zapoznamy się z barokiem indiańskim, słynnym z niesamowitych wzorów i kolorów. Space r w mieście Puebla, jednego z piękniejszych miast kolonialnych,
słynącego z lokalnych słodyczy i ceramiki. Zobaczymy Katedrę, Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej, słodką uliczkę.

Dzień X - 05.02. 2025r. MIASTO MEKSYK (środa)
Przejazd do Bazyliki - msza pożegnalna, obiad.
Potem transfer na lotnisko, odprawa i przelot powrotny.

Dzień XI - 06.02. 2025r. PRZYLOT (czwartek)
Powrót do Polski. WARSZAWA 17.55

CENA 6000 ZŁ. + 1200 USD PŁATNE NA MIEJSCU

W CENIE przelot, ubezpieczenie, wejściówki do zwiedzanych miejsc wg programu, transport klimatyzowanym autobusem, zakwaterowanie w hotelach 4* standard meksykański i hotel 5* all inclusive z dostępem do morza, śniadania i obiadokolacje wg programu, przewodnik w czasie objazdu.
Cena nie zawiera napojów do posiłków.

INFORMACJE I ZAPISY W ZAKRYSTII DO KOŃCA LIPCA

WPŁATY W RATACH (4 X 1500 ZŁ) PIERWSZA PRZY ZAPISIE, DRUGA do 15 PAŹDZIERNIKA, TRZECIA do 15 LISTOPADA, OSTATNIA do 15 GRUDNIA