„Chleba naszego powszedniego, chleba Bożego”, „Nakarmieni chlebem – nakarmieni miłością”. „Na głód nadziei – wspólnota z Jezusem”, „Im bliżej Jezusa, tym bliżej siebie” były głównymi tematami ołtarzy przygotowanych przez parafian z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tegoroczna procesja przeszła w tym dniu ulicami: Ścinawską, Rzepińską, Małoszyńską i Kurcewiczówny.

 

Procesja wyruszyła po Mszy św. o godz. 12, podczas której Słowo Boże wygłosił ks. Proboszcz Stanisław Czarny. W czasie kazania nawiązał on do tematów każdego z ołtarzy, zwracając m.in. uwagę na fakt, że każdy z nas potrzebuje na co dzień zarówno chleba powszedniego, jak i Bożego. Podkreślił on również znaczenie wspólnoty budowanej na mocnej podstawie, którą jest Jezus Chrystus. Im więcej Go w naszym życiu, tym więcej miłości jesteśmy w stanie okazać sobie nawzajem i być bliżej siebie jako wspólnota. Wyrazem jedności i naszej wiary była procesja eucharystyczna, w której przeszliśmy w tym dniu.

Tegoroczne Boże Ciało zbiegło się również z pięknym jubileuszem Ks. Proboszcza, który obchodził w tym czasie 35-lecie święceń kapłańskich. Na zakończenie Mszy św. nie zabrakło więc okazji, by złożyć mu okolicznościowe życzenia.