1. Od dzisiaj rozpoczynamy ADWENT – okres bezpośredniego przygotowania do świętowania Bożego Narodzenia, a zarazem rozpoczęcie nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego.
RORATY – Temat tegorocznych rorat: Franciszkański plac budowy.
– dla dorosłych i dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 (w najbliższy piątek Msza św. z uroczystości Niepokalane Poczęcie NMP)
– w soboty o godz. 6.30 z animacją zespołu Animae Velit (po roratach sobotnich wspólne śniadanie w salce pod kościołem – zapraszamy!)
REKOLEKCJE ADWENTOWE - Od przyszłej niedzieli do wtorku (10-12 grudnia), które poprowadzi ks. Joachim Leszczyna MSF. Zachęcamy do uczestnictwa, aby godnie i w pełni przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

2. Koronka do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o godz. 7.45. Różaniec prowadzony przez członków Koła Żywego Różańca codziennie o godz. 17.30. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i adoracja do godz. 19.30.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
➢ I środa miesiąca – spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic o godz. 19.30
Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
➢ I czwartek miesiąca – różaniec w intencji powołań o godz. 17.30
Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
➢ piątek – uroczystość Niepokalane Poczęcie NMP. Taca na biedne kościoły w Polsce.
Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych
➢ niedziela – Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie

4. W piątek (8 grudnia) zapraszamy na nabożeństwo „Godzina łaski dla świata” przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godziny 12.00 do 13.00. U jego początków są objawienia prywatne Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari.
Prośby i obietnice Matki Bożej:
- Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.
- Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
- Będą masowe nawrócenia.
- Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
- Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. 
- Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
- Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.
- Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

5. W piątek (8 grudnia) na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Jak co roku, na stoliku są wyłożone torby charytatywne „Tytki” – w ten sposób, chcemy pomóc ubogim rodzinom. Gotowe paczki można przynieś do kościoła lub na plebanię do niedzieli 17 grudnia. Bardzo prosimy o zgłaszanie ludzi, którym trzeba pomóc.

7. Od dzisiaj Caritas Parafialna rozprowadza świece na stół wigilijny (10zł małe, 20zł duże/kule) oraz kartki i ozdoby świąteczne. Świece, które kładziemy na stół wigilijny będą uroczyście pobłogosławione po każdej Mszy św. w 3. Niedzielę Adwentu (17 grudnia). Po zakończonym czasie Narodzenia Pańskiego zaniesiemy je na mogiły naszych zmarłych.

8. Dzisiaj po Mszach św. można jeszcze zakupić kalendarze adwentowe dla dzieci - „Boski adwent”. To jedyne katolickie kalendarze w całej Polsce. W środku znajdziemy oczywiście czekoladki, jak i zadania do wykonania na każdy dzień adwentu, które mają przygotować dzieci do Świąt Bożego Narodzenia. Tematyka zadań porusza temat pomocy bliźniemu. Ten kalendarz wyróżnia to, że dzieci w sposób realny uczą się tego, co tak na prawdę jest najważniejsze w czasie adwentu. Czekoladki to miły dodatek, ale najważniejsze jest duchowe przygotowanie na narodziny Jezusa.

9. W zakrystii można odebrać opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Zostały one pobłogosławione wczoraj na Mszy św. o godz. 18.00.

10. Jeżeli ktoś może ofiarować choinki do kościoła, w tym 2 duże prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

11. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni.

12. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek i piątek od godz. 9.00 – 10.00 oraz 16.00-17.00.

13. Do nabycia prasa katolicka m/in.: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” oraz Kalendarz Misyjny na 2024 ROK w cenie 10 zł.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych
oraz owocnego przeżycia Adwentu