Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

W 2024 roku, w naszej parafii rozpoczynają posługę nadzwyczajni szafarze. Posługa ta jest bardzo dobrze znana w Kościele.

➔ więcej informacji o Nadzwyczajnych Szafarzach Komunii Świętej w naszej parafii

Uroczyste przyjęcie i przedstawienie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w naszej parafii.
Niech święty Józef obdarza ich swoją opieką, a Maryja wyprasza wszelkie potrzebne im łaski!

8 czerwca 2024 roku (w dniu wspomnienia Niepokalanego Serca NMP), w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu, podczas uroczystej Mszy św. z okazji 25-lecia Duszpasterstwa Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w archidiecezji poznańskiej, pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, zostali ustanowieni nowi nadzwyczajni szafarze komunii św., w tym czterech dla naszej parafii.

śród ustanowionych szafarzy byli: Szymon Nowak, Piotr Ratajczak, Sebastian Skrzydliński i Filip Karpiński, którzy od lipca 2024 roku rozpoczną posługę w naszej parafii.

23 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00 nastąpi prezentacja szafarzy oraz wręczenie legitymacji i burs do przenoszenia komunii świętej do chorych.